لوگو شاهکار گرافیک
دسته بندی‌ها
سبد خرید خالیست

فونت آهنگ

خانه » دانلود ها » فونت » فونت آهنگ
ایرانیمحصول
اورجینالضمانت کیفیت

فونت آهنگ

فونت آهنگ یک نسخه بازسازی شده از فونت فرهنگ است که منبع تاثیر پذیری خود را از فونت‌های مطبوعاتی ایرانی به خوشنویسی نسخ و ثلث تغییر داده است.
فونت آهنگ شارپ در واقع پایه اصلی فونت آهنگ بوده است و آهنگ اصلی با تخت کردن و کاهش کنتراست آهنگ‌شارپ پدید آمده است.

طراحی: استدیو دفتر

فونت آهنگ(10وزن+ فونت متغیر)

آهنگِ خطاطی 

حروفی مانند ر و ک همیشه در طراحی فونت‌های متن دردسرساز بودن. یکی پاشو از گلیم خودش درازتر کرده، اون یکی هم سرک کشیده به فضای حرف همسایه.
برای همینه که در طراحی فونت‌های فارسی به مرور اندازه ر و ک رو کوچیک کردن.
در فونت آهنگ اما ر و ک ، پاشنه بلند و سرکش هستن! این باعث شده حس و حال خطاطی در این فونت باقی بمونه.

آهنگِ خطاطی 

حروفی مانند ر و ک همیشه در طراحی فونت‌های متن دردسرساز بودن. یکی پاشو از گلیم خودش درازتر کرده، اون یکی هم سرک کشیده به فضای حرف همسایه.
برای همینه که در طراحی فونت‌های فارسی به مرور اندازه ر و ک رو کوچیک کردن.
در فونت آهنگ اما ر و ک ، پاشنه بلند و سرکش هستن! این باعث شده حس و حال خطاطی در این فونت باقی بمونه.

فونت آهنگ و آهنگِ شارپ

فونت آهنگ با دندانه‌های تخت، با صلابت و قدرتمند به نظر می‌رسد. اما در آهنگ شارپ (با تیز شدن دندانه‌ها و انتهای حروف) با فونتی مواجه می‌شویم که اصالت خطاطی و ظرافت هنری را نشان می‌دهد

در وزن‌های پایین‌تر تفاوت فونت آهنگ و آهنگ شارپ بسیار کم است و بیشتر جنبه کاربردی دارد. وجود دو استایل فونت متن با کنتراست متفاوت به شما این امکان را می‌دهد که با توجه به نوع کاغذ و چاپ یا شرایط نمایشگر دیجیتال نسخه سیاه‌تر (آهنگ) یا نسخه ظریف‌تر (اهنگ شارپ) را انتخاب کنید.

ترکیبات اختیاری Discretionary Ligatures

در فونت آهنگ تعدادی ترکیبات وجود دارد که باعث زیبایی بیشتر فونت می‌شود. لازم است به صورت دستی این ترکیبات اختیاری را فعال کنید. نظر ما این است که در متن ریز این ترکیبات خوانایی را کاهش می‌دهند و حروف در حالت اتصال ساده و خطی راحت‌تر خوانده می‌شوند.
راهنمای فعال‌سازی ترکیبات برای نرم افزارهای گرافیکی و وب در بسته دانلودی موجود است

طره‌های تزئینی

در فونت آهنگ می‌توانید با فعال‌سازی Stylistic set طره‌های تزئینی مروسوم در خوشنویسی نسخ و ثلث را به حروف ا ل لا ک ص‍ ط اضافه کنید

حروف جایگزین

اکثر حروفی که دوست دارید در فونت به عنوان جایگزین انتخابی استفاده کنید (مثل ﮧ ﮩ مدل نستعلیق و ے معکوس) حروف زبان اردو هستند. از آنجا که فونت آهنگ این حروف اردو را دارد امکان استفاده از آن‌ها در کیبورد فارسی نیز برای شما فراهم شده است. حروفی مثل م و ع هم چون در خوشنویسی به شکل‌های مختلف نوشته می شود به عنوان جایگزینِ حروف اصلی به فونت آهنگ افزوده شده است.
این حروف جایگزین را طبق راهنما و به راحتی در هر محیطی می‌توانید تایپ کنید.

چینش دقیق نقطه‌ها و دندانه‌ها

حروفی مانند ب‍ ‍ب‍ ت‍ ‍ت‍ پ‍ ‍پ‍ ث‍ ‍ث‍ ن‍ ‍ن‍ ی‍ ‍ی‍ س‍ ‍س‍ ش‍ ‍ش‍ گروه پر جمعیت خط فارسی هستند که شکل کاملا مشابهی دارند.  چشم تنها با تشخیص فواصل و نقطه‌ها آن‌ها را از هم تشخیص می‌دهد.
در فونت آهنگ هر دندانه با توجه به حروف قبل و بعد خود شکل و جای نقطهٔ خود را طوری تعیین می‌کند تا نهایت نظم و زیبایی در شکل کلمات بدست آید.
نکته: به دلیل وجود محدودیت‌های حروفچینی در دستگاه‌های اولیه چاپ جای نقطه‌ها مایل به راست است و این رسم در فونت‌های دیجیتال نیز باقی مانده است.
در فونت آهنگ نقطه‌ها در جای درست خود یعنی زیر حرف مربوط به آن قرار دارند

همانطور که در سطرهای بالا توضیح دادیم در فونت آهنگ نقطه‌ها بصورت برنامه‌ریزی شده در محل ایده‌آل قرار می گیرند بدون اینکه برای حل مشکلات برخورد، عرض حروف زیادتر شود یا فضای خالی بیش از حد پدید آید.

فونت متغیر (وریبل فونت)

وریبل فونت تکنولوژی جدیدی در ساخت فونت است که به شما این امکان را می‌دهد که همه‌ی وزن‌ها و استایل‌ها را در قالب یک فایل فونت در اختیار داشته باشید.

به کمک فونت متغیر می‌توانید کنتراست ضخامت و میزان تیز یا تخت بودن دندانه‌ها را کنترل کنید و از ضخامت‌های مابین وزن‌های ۱۰ گانه نیز استفاده کنید.

Weight : این متغیر وزن (ضخامت) نوشته را تعیین می‌کند که حداقل آن 100 معادل وزن Thin و حداکثر آن 900 معادل وزن Black است.

Sharp : این متغیر دندانه‌ها و انتهای کاسه حروف را تیز می‌کند و کنتراست ضخامت را کمی بیشتر. مقدار این تغییر را در گستره 0 تا 100 ‌می‌توانید تنظیم کنید.

دقت کنید که وریبل فونت فارسی فقط در نرم افزارهای ایلاسترتور و فتوشاپ 2020/CC به بعد قابل استفاده است همچنین در آخرین نسخه نرم افزارهای اسکچ  (ویژه مک) و اینک‌اسکیپ (اپن سورس) و کرل دراو

در محیط وب خوشبختانه مرورگرها همهٔ قابلیت‌های وریبل فونت فارسی پشتیبانی می‌‌کنند. مگر اینکه کاربر بیشتر از ۳سال مرورگر خود را آپدیت نکرده باشد که برای آن هم می‌توان با استفاده از فونت‌های استاتیک پشتیبان ایجاد کرد و جای نگرانی نیست.

راهنمای کامل چگونگی استفاده از وریبل فونت‌ها در طراحی وب درون بسته دانلودی موجود است.

دانلود رایگان فونت آهنگ !

دقت کنید که این فونت رایگان نیست. اگر وبسایت یا کانالی را مشاهده کردید که این فونت را با قیمت ارزان‌ترِ، با تخفیف یا رایگان عرضه کرده است آن را معرفی کنید تا پیگیری قانونی توسط فونت ‌ایران انجام شود.

قوانین و مقررات:

فونت آهنگ یک نرمافزار مالکیتی محسوب میشود. مالکیت این نرمافزار به طراح آن، مسلم ابراهیمی تعلق دارد و فروشنده انحصاری آن fontiran.com استشما با خرید این محصول، حق تکثیر، توزیع و ایجاد تغییر در فایلها را نخواهید داشت.

با خرید فونت آهنگ اجازه استفاده دسکتاپ را داریدیعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آنرا نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (کپی فایل ها تنها برای تهیه نسخه پشتیبان مجاز خواهد بود.)

برای استفاده از این فونت لازم است تا حتما فایل فونتها توسط شخص کاربر از دامنهی fontiran.com خریداری شده باشد، همچنین برای هر محصول، لایسنس مناسب صادر شده باشد.

برای استفاده از این فونت در پروژه‌های نرم افزاری و وب‌سایت لازم است بر اساس سطح تجاری (کوچک یا بزرگ) یک لایسنس (به نام پروژه) خریداری کنید.

برای استفاده از این فونت در یک مجموعه (شرکت، موسسه، سازمان) لازم است به نام مجموعه یک لایسنس حقوقی خریداری شود.

برای استفاده از این فونت در قالب‌های فروشی لازم است به نام قالب یک لایسنس ویژه خریداری شود.

برای استفاده نامحدود از این فونت در شرکت‌های بزرگ (هلدینگ) پروژه‌های پیمانکاری، سیستم‌های سایت‌ساز و برنامه‌های فارسی نویس لازم است لایسنس نامحدود خریداری نمایید.

چرا خرید کنیم؟

جدای از رعایت مقررات و حقوق پدیدآورنده بهتر است هر طراح به صورت شخصی و با ایمیل خود فونت را خرید کند.

توجه داشته باشید که فونتهای سایت فونت ایران به مرور تکمیل و رفع عیب میشوند.

تنها شخص خریدار است که میتواند از طریق پنل خود آخرین نسخه را دریافت کند.

ایمیل بروز رسانی ها و رفع باگ ها تنها به ایمیل خریدار ارسال میشود.

اگر مشتری شما ملزم به رعایت قوانین کپی رایت باشد (بخصوص شرکتها، سازمانها و برند های شناخته شدهشما ناگزیر هستید برای استفاده از این فونت در محصول مورد نظر یک لایسنس صادر کنیدتنها شخص خریدار است که می تواند برای فونت خرید شده لایسنس ایجاد کند.

اشتراک گذاری
محصولات مرتبط