لوگو شاهکار گرافیک
دسته بندی‌ها
سبد خرید خالیست

فونت انجمن

خانه » دانلود ها » فونت » فونت انجمن
ایرانیمحصول
اورجینالضمانت کیفیت

فونت انجمن

ابر خانواده حروف انجمن به صورت اختصاصی و با حمایت «انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران» تولید شده است. انجمن به لحاظ زیبایی، دیزاین استاندارد و تنوع جامع وزن‌ها توانست برنده جایزه‌ی اول دوسالانه سرو نقره‌ای ۹۸ شود.

این فونت برای بهبود کیفیت، هر ساله به روزرسانی و همواره پشتیبانی می‌شود. با توجه به امکانات جدید و جامع در آخرین به‌روزرسانی، زین پس نسخه جدید انجمن را با پسوند مَکس (Max) خواهید دید.

انجمن مَکس دارای ۱۳ وزن است که تمامی این وزن‌ها در سبک‌های ایتالیک (Italic) و فشرده (Condense) نیز طراحی شده‌اند. انجمن یکی از جامع‌ترین فونت‌هایی است که طراحان و کاربران می‌توانند در سبد دیزاین خود داشته باشند. گستره‌ وسیع وزن‌ها دست طراحان را برای استفاده نمایشی و سایز کوچک از فونت باز می‌گذارد.

فونت انجمن

انجمن برای استفاده در رابط کاربری اپلیکیشن و سایت، گرافیک محیطی و تبلیغات، طراحی بسته‌بندی، صفحه‌آرایی و مطبوعات توسعه یافته و بهینه شده است.  خانواده حروف انجمن مناسب کاربرانی است که می‌خواهند با یک تیر چند نشان بزنند و مجموعه‌ای وسیع از انتخاب برای تیتر و متن داشته باشند؛ از این رو به عنوان فونت سازمانی نیز مورد استقبال  قرار گرفته است.

سبک طراحی «انجمن» را می‌توان معادلی نسبی برای حروف انگلیسی سن‌سریف دانست. از همین رو حروف انگلیسی هم‌نشین «انجمن» با استفاده از خانواده حروف Source Sans Pro و تحت مجوز OFL توسعه یافته‌است.

 

انجمن مَکس تایپ‌فیسی مدرن است که با ارائه فرم‌هایی ساده و ارگانیک، حالتی دلنشین از واژگان می‌سازد، همچنین با حفظ الگوهای آشنای خوانش، رنگی خواندنی به نوشتار می‌بخشد.

انجمن مکس منعطف و معتدل است؛ جایی میان سادگی و پیچیدگی ایستاده است. همچون آب در قالب طرح شما می‌نشیند، از این رو در مواجهه با گستره مخاطبان به خوبی نقش ایفا می‌کند. سادگی این فونت در انتقال سریع مفاهیم نیز کمک‌کننده است.

تنوع وزن‌ها؛ چاق و لاغر همدیگر را تکمیل می‌کنند!

لورل و هاردی، این زوج هنری همواره یکدیگر را کامل می‌کنند. لورل به دیده شدن هاردی و بالعکس هاردی به دیده شدن هر چه بیشتر لورل در نمایش کمک کرده است. بدون وجود دیگری نمایش ناقص خواهد بود و نقش هر یک از آنان در اجرای نمایش کلیدی است.

شما هم با در دست داشتن گستره وسیعی از وزن‌های فونت انجمن، می‌توانید نمایش دلخواه خود را با حروف کارگردانی کنید. خانواده حروف انجمن دارای ۱۳ وزن ( SuperHeavy ,Heavy, ExtraBlack , Black, ExtraBold, Bold, SemiBold , Medium, Regular, Light, ExtraLight, Thin و وزن جدید FAT) است که در اجرای شما به یاری‌تان می‌آید. تمامی این وزن‌ها به همراه چهار حالت نقطه‌های کلاسیک، گرد، مربع و به هم پیوسته ارائه می‌شود. علاوه بر این پکیج فونت انجمن مَکس نسخه وریبل را هم به همراه دارد.

متغیر Weight در وریبل فونت انجمن مَکس: این متغییر وزن (ضخامت) نوشته را تعیین می‌کند که حداقل آن ۱۰۰ معادل وزن Thin و حداکثر آن ۱۰۰۰ معادل وزن Fat است.

متغیر Dots در وریبل فونت انجمن مَکس: این متغییر حالت‌های متنوع نقطه را تعیین می‌کند که حداقل آن ۰ معادل نقطه کلاسیک و حداکثر آن ۳ معادل نقاط به هم چسبیده است.

قهرمان سنگین وزن!

در نسخه فونت انجمن Max یک وزن چاق (Fat) وجود دارد که برای چاق کردن آثار تبلیغاتی بسیار پُرکاربرد است! این نسخه در تبلیغات مانند بولدوزر عمل می‌کند!

خوانا یا خواندنی مساله این است؟

یکی از بارزترین ویژگی‌های انجمن مَکس، میزان خواندنی بودن آن در مواجهه با متن‌های طولانی و به هم تنیده است. انجمن مکس در تمامی وزن‌ها با داشتن فرم‌هایی سالم و درست، تعیین دقیق فاصله‌گذاری و تنظیم فضاهای مثبت و منفی در جهت خوانایی (Legibility) و خواندنی بودن (Readability) گام برداشته است.

سادگی سبک طراحی انجمن مکس موجب می‌شود تا در سایزهای مختلف همچنان خوانا باشد. با خیالی آسوده می‌توانید از وزن‌های نمایشی برای تیترها و از وزن‌های نازک‌تر برای متن‌های ریز و طولانی استفاده کنید.

مایل به راست اصیل‌تر است!

ایتالیک در فونت انجمن مَکس

برپایه‌ی کاربرد صحیح سبک ایتالیک که برگرفته از نگاشتن پُرسرعت است، می‌توان در نوشتار فارسی، خط شکسته نستعلیق را الگو قرارداد. با بررسی این حروف متوجه می‌شویم که به هنگام سریع‌نویسی در فارسی نیز قامت حروف به سمت راست مایل می‌شود.

حروف ایتالیک در فونت انجمن مکس بر پایه‌ همین منطق به سمت راست مایل ‌است. مایل بودن به سمت راست علاوه بر پیشینه‌ای که در حروف فارسی دارد، با حروف ایتالیک لاتین نیز هماهنگ‌تر است.

 

متغیر Slant در وریبل فونت انجمن مکس: این متغییر نوشته‌ها را تا 8 درجه ایتالیک می‌کند (یعنی به سمت راست مایل می‌کند) بنابراین حداقل آن صفر و حداکثر آن 8 است.

فشار دهید، اشکالی ندارد!

سبک فشرده (Condensed) در فونت انجمن مَکس

فشرده کردن حروف در تایپوگرافی وب و چاپ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های دیزاینر‌هاست. کلمه‌ای آن وسط له می‌شود و به تر و تازگی واژه آسیب می‌زند. موقعیت‌های زیادی وجود دارد که نیاز است تا متن در یک فضای مشخص شده و غیرقابل تغییر (دکمه‌ها در نرم‌افزارهای موبایل، ستون‌ها در صفحه‌آرایی و …) بدون آسیب زدن به فرم‌ها (له کردن) جا بگیرد. فونت انجمن فشرده راه‌حل حرفه‌ای و سالم این وضعیت‌هاست؛ که با جابه‌جایی یک بازو (وریبل)، به راحتی آبخوردن در دسترس است.

 

متغیر Width در وریبل فونت انجمن مکس: این متغییر می‌تواند ۲۰ درصد حروف را فشرده (Condensed) کند حداقل این متغییر ۸۰ و حداکثر آن ۱۰۰ است

یک فونت بگیرید چند فرم ببرید!

 

جایگزینی سبک نوشتاری حروف:

با فعال کردن استایل‌های فونت در Opentype Features می‌توانید از فرم‌های جایگزین‌ حروف در تایپوگرافی استفاده کنید. گاهی یک واژه با تغییری کوچک در شیوه اتصالات حروف به کمال می‌ٰرسد. این فرم‌ها برای شما پیش‌بینی شده‌اند تا شما برای ساخت یک تایپوگرافی متفاوت و زیبا دست به قلم نشوید.

 

StylisticSet 01/SS01

با فعال کردن سبک ۱ در تنظیمات OpenType، ترکیب‌های جایگزین برای اتصال دندانه‌ها به «یای آخر» در دسترس هستند.

StylisticSet 02/SS02

با فعال کردن سبک ۲ در تنظیمات OpenType، ترکیب‌های جایگزین دیگری برای اتصال دندانه‌ها به «یای آخر» در دسترس هستند.

 

با فعال کردن سبک ۳ در تنظیمات OpenType، ترکیب‌های جایگزین برای اتصال دندانه‌ها به «‍ر،‍ ‍ز، ‍ژ» و «‍ن»در دسترس هستند

نتیجه دلخواه بدون بازی با اعداد!

در نسخه جدید فونت انجمن اعداد با ناز شما می‌رقصند! کافی‌ست از تنظیم‌های OpenType برای جایگزینی اعداد استفاده کنید. در این فونت می‌توانید از تمامی حالت‌های اعداد در یک فایل استفاده کنید.

برای این کار در هر قسمت از وبسایت که می‌خواهید اعداد انگلیسی، عربی، فارسی یا monospace ظاهر شود، کد مربوط به آن را وارد کنید. (راهنمای این کار و نمونه فایل css html در بسته دانلودی موجود است.)

چند روح در یک بدن!

فونت انجمن مکس علاوه بر فارسی از چهار زبان عربی، کوردی، اردو و انگلیسی هم پشتیبانی می‌کند.

خوانایی بهای جایگزینی خودکار حروف است!

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر خوانایی متن بخصوص در اندازه‌های ریز و کوچک، متناسب بودن فضا‌های منفی بین حروف و جایگذاری درست نقطه‌هاست. در فونت انجمن نقطه‌ها با توجه به قرارگیری حرف قبل و بعد، و به صورت خودکار تنظیم می‌شود

آنجا که انجمن چاشنی دیزاین شما شده است!

همان‌طور که گفته شد، طراحان و بسیاری از شرکت‌ها فونت انجمن را استفاده کرده‌اند. در اینجا برخی از این طرح‌ها به اشتراک گذاشته شده‌اند.

image

image

image

فونت انجمن در دیزاین رابط کاربری وب و موبایل

در اسکرین‌شات‌های زیر فونت انجمن را در محیط واقعی نرم افزارهای موبایل می‌ببنید.

imageimageimage

دیزاینر: صالح نقوی

دانلود رایگان فونت انجمن !

دقت کنید که این فونت رایگان نیست. اگر وبسایت یا کانالی را مشاهده کردید که این فونت را با قیمت ارزان‌ترِ، با تخفیف یا رایگان عرضه کرده است آن را معرفی کنید تا پیگیری قانونی توسط فونت ‌ایران انجام شود.

قوانین و مقررات:

فونت انجمن یک نرمافزار مالکیتی محسوب میشود. مالکیت این نرمافزار به طراح آن، هیربد لطفیان تعلق دارد و فروشنده انحصاری آن fontiran.com استشما با خرید این محصول، حق تکثیر، توزیع و ایجاد تغییر در فایلها را نخواهید داشت.

با خرید فونت انجمن اجازه استفاده دسکتاپ را داریدیعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آنرا نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (کپی فایل ها تنها برای تهیه نسخه پشتیبان مجاز خواهد بود.)

برای استفاده از این فونت لازم است تا حتما فایل فونتها توسط شخص کاربر از دامنهی fontiran.com خریداری شده باشد، همچنین برای هر محصول، لایسنس مناسب صادر شده باشد.

برای استفاده از این فونت در پروژه‌های نرم افزاری و وب‌سایت لازم است بر اساس سطح تجاری (کوچک یا بزرگ) یک لایسنس (به نام پروژه) خریداری کنید.

برای استفاده از این فونت در یک مجموعه (شرکت، موسسه، سازمان) لازم است به نام مجموعه یک لایسنس حقوقی خریداری شود.

برای استفاده از این فونت در قالب‌های فروشی لازم است به نام قالب یک لایسنس ویژه خریداری شود.

برای استفاده نامحدود از این فونت در شرکت‌های بزرگ (هلدینگ) پروژه‌های پیمانکاری، سیستم‌های سایت‌ساز و برنامه‌های فارسی نویس لازم است لایسنس نامحدود خریداری نمایید.

چرا خرید کنیم؟

جدای از رعایت مقررات و حقوق پدیدآورنده بهتر است هر طراح به صورت شخصی و با ایمیل خود فونت را خرید کند.

توجه داشته باشید که فونتهای سایت فونت ایران به مرور تکمیل و رفع عیب میشوند.

تنها شخص خریدار است که میتواند از طریق پنل خود آخرین نسخه را دریافت کند.

ایمیل بروز رسانی ها و رفع باگ ها تنها به ایمیل خریدار ارسال میشود.

اگر مشتری شما ملزم به رعایت قوانین کپی رایت باشد (بخصوص شرکتها، سازمانها و برند های شناخته شدهشما ناگزیر هستید برای استفاده از این فونت در محصول مورد نظر یک لایسنس صادر کنیدتنها شخص خریدار است که می تواند برای فونت خرید شده لایسنس ایجاد کند.

اشتراک گذاری
محصولات مرتبط