لوگو شاهکار گرافیک
دسته بندی‌ها
سبد خرید خالیست

فونت مربع

ایرانیمحصول
اورجینالضمانت کیفیت

فونت مربع

فونت مربع از نوع هندسی است که ریشه در خط کوفی بنایی دارد. با اینکه سال هاست کوفی بنایی نقش مهمی در لوگوتایپ‌های فارسی ایفا می‌کند ولی جایگاه آن در فونت فارسی همچنان کم‌رنگ است.
فونت مربع برای کلمات و عبارات کوتاه طراحی شده و بیشتر مناسب موضوعات تجاری و مدرن است از قبیل طراحی وردمارک، اسلاید و کاورهای شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات و بسته بندی.
در طراحی حروف فونت مربع، نسبت فضای مثبت به فضای منفی رعایت شده و کِرو ها دقیقا با محیط دایره هم‌راستا شده‌اند. در سنگین‌ترین وزن نسبت فضای مثبت به منفی ۲ به ۱ و در سبک ترین وزن ۵ به ۱ است.

فونت یکان‌بخ (9وزن+ فونت متغیر)

فونت مربع با دقت و سخت‌گیری زیادی بر اساس شبکه‌ای از شکل‌های مربع و دایره طراحی شده است بنابراین شما با یک فونت هندسی تمام عیار مواجه هستید.

خانواده فونت مربع

خانواده فونت مربع شامل ۹ وزن است از خیلی نازک UltraLight تا سنگین Heavy.
دقت زیادی شده است تا روند تغییر وزن حروف فارسی با انگلیسی مطابق باشد.
این تنوع وزن امکانات زیادی برای ایجاد سلسله مراتب (هایرآرکی) در متن به شما می‌دهد.
هایرآکی مهمترین فاکتور برای ایجاد یک تایپوگرافی جذاب در طراحی پوسترها و کاورهاست.

فونت متغییر

فونت متغییر تکنولوژی جدیدی در ساخت فونت است که به شما این امکان را می‌دهد که همه‌ی وزن‌ها و استایل‌ها را در قالب یک فونت در اختیار داشته باشید.
استفاده از فقط یک فایل فونت در طراحی وبسایت باعث می‌شود فقط یک درخواست به سمت سرور شما ارسال شود و سرعت لود هر صفحه سریعتر باشد.

Weight : این متغیر ضخامت نوشته را تعیین می‌کند که حداقل آن 250  و حداکثر آن 900  است.

kashida : این متغیر در حروف اول و میانی کشیدگی ایجاد می‌کند.
با این متغییر می‌توانید کل کلمات یک سطر را به یک نسبت عریض کنید.

به کمک متغییر کشیده خیلی راحت و سریع می‌توانید سطرها را همتراز کنید.

ترکیبات اختیاری

برای اتصال‌های حروفی مانند ‍ی و ‍ر ترکیبات از پیش طراحی شده در فونت مربع وجود دارد که با فعال کردن ترکیبات اختیاری قابل استفاده هستند. (راهنمای استفاده در بسته موجود است)

حروف جایگزین

تعداد کمی حروف جایگزین در این نسخه از فونت مربع وجود دارد که در نسخه‌های بعدی افزایش خواهد یافت. این حروف جایگزین هم در نرم افزارهای کامپیوتر و هم در اپلیکیشن‌های موبایل قابل استفاده هستند. (راهنمای استفاده در بسته موجود است)

اعداد فارسی/انگلیسی

در فونت مربع اعداد به هر شکلی که بخواهید در دسترس است. اعداد فارسی/ انگلیسی/ انگلیسیِ فارسی شده / هم عرض همه در یک فایل فونت قابل استفاده است. (راهنمای استفاده در بسته موجود است

جابجایی نقطه‌ها

در فونت مربع نقطه‌های حروف به نسبت حرف قبل و بعد خود بهترین جایگیری را خواهند داشت.

کاربرد فونت مربع در گرافیک تجاری

فونت مربع برای طراحی پوسترهای تجاری، طراحی کاورها و اسلاید‌های اینستاگرام و کلا هر موضوعی که معاصر و امروزی باشد مناسب است

کاربرد فونت مربع در طراحی  ورد مارک Wordmark

بسیاری از کسب و کارهای کوچک توانایی پرداخت هزینه یک لوگوتایپ اختصاصی را ندارند.
در این مواقع استفاده از یک فونت هندسی مانند مربع به عنوان ورد مارک، انتخاب هوشمندانه و به صرفه‌تری است.

دانلود رایگان فونت مربع !

دقت کنید که این فونت رایگان نیست. اگر وبسایت یا کانالی را مشاهده کردید که این فونت را با قیمت ارزان‌تر، با تخفیف یا رایگان عرضه کرده است آن را معرفی کنید تا پیگیری قانونی توسط فونت ‌ایران انجام شود.
ضمناً با نصب افزونه گوگل کروم فونت‌ایران می‌توانید یک وزن از همه فونت‌های مجموعه ما را بدون خرید در وبسایت‌های مختلف استفاده کنید.

قوانین و مقررات:

فونت مربع یک نرمافزار مالکیتی محسوب میشود. مالکیت این نرمافزار به طراح آن، حسن منصوری تعلق دارد و فروشنده انحصاری آن fontiran.com استشما با خرید این محصول، حق تکثیر، توزیع و ایجاد تغییر در فایلها را نخواهید داشت.

با خرید فونت مربع اجازه استفاده دسکتاپ را داریدیعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آنرا نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (کپی فایل ها تنها برای تهیه نسخه پشتیبان مجاز خواهد بود.)

برای استفاده از فونت مربع لازم است تا حتما فایل فونتها توسط شخص کاربر از دامنهی fontiran.com خریداری شده باشد، همچنین برای هر محصول، لایسنس مناسب صادر شده باشد.

برای استفاده از مربع در پروژه‌های نرم افزاری و وب‌سایت لازم است بر اساس سطح تجاری (کوچک یا بزرگ) یک لایسنس (به نام پروژه) خریداری کنید.

برای استفاده از این فونت در یک مجموعه (شرکت، موسسه، سازمان) لازم است به نام مجموعه یک لایسنس حقوقی خریداری شود.

برای استفاده از فونت مربع در قالب‌های فروشی لازم است به نام قالب یک لایسنس ویژه خریداری شود.

برای استفاده نامحدود از این فونت در شرکت‌های بزرگ (هلدینگ) پروژه‌های پیمانکاری، سیستم‌های سایت‌ساز و برنامه‌های فارسی نویس لازم است لایسنس نامحدود خریداری نمایید.

چرا خرید کنیم؟

جدای از رعایت مقررات و حقوق پدیدآورنده بهتر است هر طراح به صورت شخصی و با ایمیل خود فونت را خرید کند.

توجه داشته باشید که فونتهای سایت فونت ایران به مرور تکمیل و رفع عیب میشوند.

تنها شخص خریدار است که میتواند از طریق پنل خود آخرین نسخه را دریافت کند.

ایمیل بروز رسانی ها و رفع باگ ها تنها به ایمیل خریدار ارسال میشود.

اگر مشتری شما ملزم به رعایت قوانین کپی رایت باشد (بخصوص شرکتها، سازمانها و برند های شناخته شدهشما ناگزیر هستید برای استفاده از این فونت در محصول مورد نظر یک لایسنس صادر کنیدتنها شخص خریدار است که می تواند برای فونت خرید شده لایسنس ایجاد کند.

 

اشتراک گذاری
محصولات مرتبط