لوگو شاهکار گرافیک
دسته بندی‌ها
سبد خرید خالیست

فونت پُتک

خانه » دانلود ها » فونت » فونت پُتک
ایرانیمحصول
اورجینالضمانت کیفیت

فونت پُتک

فونت پُتک یک فونت نمایشیِ خلاق است. شکل حروف و نحوه اتصال قطعات در فونت پتک به روش‌های غیر معمول طراحی شده تا علاوه بر ایجاد حداکثرِ سیاهی، شما با صورتِ جدیدی از حروف فارسی روبرو باشید.

فونت پُتک

کوبیدن پُتک روی هر چیز به تغییر ریخت اجسام می‌انجامد و با داشتن ایده‌ای مناسب می‌توان آن را به شکلی خاص بدل کرد. تفاوتی نمی‌کند چه چیز زیر ضربات پُتک قرار دارد؛ نحوه‌ی برخورد و شدت ضربه‌ها تعیین کننده است. آهن گداخته، سنگ‌ معادن، بلوک‌های سیمانی و حتی حروف قابلیت تغییر شکل دارند.

تغییراتی مثل کم شدن فضای بین حروف و چشم‌ها، برهم‌زدن یک‌نواختی در ضخامت‌ها و شکستگی‌های اتفاقی و تغییر در اندازه‌ها فضای متفاوتی را در فونت پُتک بوجود آورده است.

فونت پُتک بر اساس همین تغییرات و با پتک‌کاری و بهینه‌سازی ساخته شده است. لبه‌های نرم حروف از خوردگی‌هایِ روی پتک گرفته شده و شکستگی‌ها، بیانگر شکاف‌هایی است که هنگام برخورد ضربات به‌وجود می‌آیند. با کنارهم قرار دادن تکه‌های کوچک و درشت و همچنین جابجایی‌های از پیش تعیین شده شخصیت حروف کامل شده است.

فونت پُتک قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی، عربی، کردی، اردو، انگلیسی را دارد. کاراکترهای لاتین نیز بطور کامل طراحی و ارائه شده است تا بیشترین هماهنگی را با شخصیت کلی داشته باشد.

اعداد اختصاصی طراحی شده برای عربی و اردو  در کنار عنوان ریال و تومان و همچنین طراحی نماد پیشنهادی ریال و تومان می‌تواند گزینه‌های مورد استفاده و کاربردی برای کاربران باشد.

مشخصهٔ بارز این فونت ارائه شکل ظاهری منحصر بفرد در اکثر کاراکترهای طراحی شده است و این امکان نمایشی متمایز و در عین حال هماهنگ را ممکن می سازد

ضمن در نظر گرفتن اعراب متناسب و متفاوت از نظر جثه تلاش شده تا نقطه‌ها نیز در بسیاری از حروف متمایز باشند تا جلوه نمایشی فونت بیشتر شود.

وجود ترکیب های متنوع در فونت های نمایشی برای خلق عبارت متفاوت امری لازم است. ارائه ترکیب های جایگزین و از پیش تعیین شده برای طراحان کاربردی خواهد بود.

ارائه دو شکل از برخی حروف مثل « ر» «ک» «‍ه‍» «‍ه» برای نمایشی‌تر کردن یک فونت سودمند است

این تایپ فیس در زمان طراحی اولیه بر اساس ایده بسته بودن فضای چشم ها در بعضی حروف شکل گرفت و رفته رفته به شکل امروزی درآمد. از زمان طراحی اتودها تا رسیدن به یک فونت مناسب تغییرات قابل توجهی صورت گرفته است.

فونت پُتک برای نوشتن عبارات، کلمات و ترکیب‌های مختصر کاربرد مناسب‌تری دارد و برای نوشتن جمله و پاراگراف توصیه نمی‌شود. یک فونت نمی‌تواند همه‌ی خواسته‌ها را برآورده کند؛ واقع بینانه بنگرید، لزومی ندارد همه‌ی آنچه می‌خواهید را در یک فونت جست‌وجو کنید.

 

 

دانلود رایگان فونت پتک potk !

دقت کنید که فونت پتک رایگان نیست. اگر وبسایت یا کانالی را مشاهده کردید که این فونت را با قیمت ارزان‌تر، با تخفیف یا رایگان عرضه کرده است آن را معرفی کنید تا پیگیری قانونی توسط فونت ‌ایران انجام شود.

 

قوانین و مقررات:

خانواده فونت پتک یک مجموعه نرمافزار مالکیتی محسوب میشود و مالکیت این نرمافزار به طراح آن، مهدی ارشادی تعلق دارد و فروشنده انحصاری آن fontiran.com استشما با خرید این محصول، حق تکثیر، توزیع و ایجاد تغییر در فایلها را نخواهید داشت.

با خرید فونت پتک اجازه استفاده دسکتاپ را داریدیعنی می توانید در کامپیوترهای شخصی خود آنرا نصب کنید و انواع خروجی چاپ و فایل گرافیکی داشته باشید. (کپی فایل ها تنها برای تهیه نسخه پشتیبان مجاز خواهد بود.)

برای استفاده از مجموعه‌ فونت پتک لازم است تا حتما فایل فونتها توسط شخص کاربر از دامنهی fontiran.com خریداری شده باشد، همچنین برای هر محصول، لایسنس مناسب صادر شده باشد.

برای استفاده از این فونت در پروژه‌های نرم افزاری و وب‌سایت لازم است بر اساس سطح تجاری (کوچک یا بزرگ) یک لایسنس (به نام پروژه) خریداری کنید.

برای استفاده از فونت پتک در یک مجموعه (شرکت، موسسه، سازمان) لازم است به نام مجموعه یک لایسنس حقوقی خریداری شود.

برای استفاده از این فونت در قالب‌های فروشی لازم است به نام قالب یک لایسنس ویژه خریداری شود.

برای استفاده نامحدود از این فونت در شرکت‌های بزرگ (هلدینگ) پروژه‌های پیمانکاری، سیستم‌های سایت‌ساز و برنامه‌های فارسی نویس لازم است لایسنس نامحدود خریداری نمایید.

چرا خرید کنیم؟

جدای از رعایت مقررات و حقوق پدیدآورنده بهتر است هر طراح به صورت شخصی و با ایمیل خود فونت را خرید کند.

توجه داشته باشید که فونتهای سایت فونت ایران به مرور تکمیل و رفع عیب میشوند.

تنها شخص خریدار است که میتواند از طریق پنل خود آخرین نسخه را دریافت کند.

ایمیل بروز رسانی ها و رفع باگ ها تنها به ایمیل خریدار ارسال میشود.

اگر مشتری شما ملزم به رعایت قوانین کپی رایت باشد (بخصوص شرکتها، سازمانها و برند های شناخته شدهشما ناگزیر هستید برای استفاده از این فونت در محصول مورد نظر یک لایسنس صادر کنیدتنها شخص خریدار است که می تواند برای فونت خرید شده لایسنس ایجاد کند.

 
اشتراک گذاری
محصولات مرتبط